یك سایت خبری تحلیلی جزئیات تكان دهنده ای را درارتباط با سازمان منافقین و خبرنامه امیر كبیر افشا كرد:

سایت «خبرنامه امیرکبیر» موسوم به پایگاه خبری تحلیلی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک) پشت پرده عجیبی دارد.


این سایت که با ادعا و عنوان ارگان رسانه‌ای انجمن اسلامی‌دانشجویان دانشگاه امیرکبیر (وابسته به دفتر تحكیم طیف علامه) آغاز به كار كرد، به تدریج در اختیار گروهک منافقین قرار گرفته و در نقش یک پایگاه اطلاعاتی، ‌اهداف و برنامه‌های این گروهک را در حوزه دانشجویی و جذب دانشجویان رادیکال، ‌اخراجی و تعلیقی در دستور کار خود قرارداد. گرداننده اصلی این سایت شخصی به نام «رضا. ی» از دانشجویان وقت دانشگاه امیر کبیربوده که ارتباط سیستماتیک با گروهک تروریستی منافقین را برقرار و سایت را به عنوان تریبون غیررسمی ‌این گروهک در سطح دانشگاه‌ها فعال ساخت.

«رضا.ی» که هم اکنون در سوئد اقامت دارد، سوابق خود و خانواده‌اش زوایای پنهان این ارتباط را بیش از پیش روشن می‌سازد.
پدر وی «یوسف.ی» می‌باشد که در سال 1363 دستگیر و به 12 سال زندان محکوم شد، اما پس از پس از تحمل سه سال زندان، در سال 66 مورد عفو قرار گرفته و از زندان آزاد می‌شود. مادر رضا، ‌«جلیله.‌د» می‌باشد که از فعالان سازمان مجاهدین خلق بوده است. گفته می‌شود عنصر اصلی در پیوستن خانواده «رضا» به این سازمان خاله وی «زیبا. د» بوده و در حالی که عضویت شورای مرکزی منافقین در فرانسه را در کارنامه خود داشته، سال 87 براثر سرطان در پاریس فوت می‌کند.
«زیبا. د» که برادرش «مجید» در سال 60 وشوهرش درعملیات مرصاد معدوم شده بودند، ‌به سبب ارتباطات خود با حلقه اصلی منافقین، تلاش وافری را برای عضویت دیگر اعضای خانواده خود به این گروهک سامان داد، ‌به نحوی که دایی‌ها، ‌خاله‌ها و شوهرخاله‌های «رضا» را نیز به عضویت منافقین درآورده بود.
عضویت «مینا» خواهرزیبا و شوهراو که در عملیات مرصاد معدوم شد و نیز برادرش«وحید. د» که هم اکنون در مقر منافقین در کمپ اشرف بسر می‌برد از دیگر مواردی است که ارتباط تنگاتنگ «رضا» را با سازمان منافقین به وضوح نشان می‌دهد.
ورود رضا به جمع منافقین
وجود ارتباطات خانوادگی رضا با گروهک منافقین و بحث‌های ضدنظام در جمع خانواده‌اش کافی بود که او نیز با حساسیت خطوط فکری‌ای را که بیشتر از سوی مادرش به وی تلقین می‌شد دنبال کند. وی در همان سال‌های نوجوانی و ورود به مرحله جوانی با جمع‌آوری جزوات متعلق به سازمان مجاهدین به مطالعه دیدگاه‌های التقاطی منافقین پرداخته و به آرشیو کردن عکس‌ها و تصاویر مربوط به اعدام‌های منافقین می‌پرداخت.
علاقه رضا اما با ورود وی به دانشگاه به تلاش برای ارتباط گیری مستقیم با سازمان تشدید می‌شود. وی که در دوران دانشجویی خود در اعتراضات دانشجویی نقش فعالی را ایفا می‌کرد، در رادیکال ساختن بسیاری از اعتراضات صنفی آن ایام دانشجویان دانشگاه خود به سوی تحرکات ساختارشکنانه نقش داشته است. او پس ازآنکه فعالیت خود را در سال‌های 82، ‌83 در نشریه خبرنامه امیر کبیر متمرکز می‌سازد به آرامی‌ارتباط خود را با منافقین از طریق خاله خود زیبا در فرانسه آغاز و به عنوان یک سمپات دانشجویی اطلاعات محیط‌های دانشجویی را منتقل می‌ساخته است. وی درهمین حال همزمان با حضور در سایت خبرنامه امیرکبیرهسته ای 15 نفره از دانشجویان و دوستان نزدیک به خود را تشکیل داده و تقسیم کار خود را برای سرویس دهی به این گروهک کلید زد.
رضا درجذب برخی دانشجویان و اقناع دوستان خود بارها با تاکید براینکه سازمانی‌ها از فعالیت نظامی‌فاصله گرفته و رویکرد فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده‌اند و این اقدام مغایر با شرایط کشور نیست، ‌بهره کشی‌های سیاسی خود را دنبال می‌کرده است.
وی همچنین پس از ارتباط گیری با زیبا، ‌خاله خود در سال 85 به سوئد سفر کرده و ارتباطات خود را با تیم خود از این کشوربرقرار می‌کرده است. وی با تاکید برحضور دوستان خود در تمامی‌جمع‌های دانشجویی برتهییج و طرح شعارهای از پیش تعیین شده در این جمع‌ها تاکید کرده و خواستار تهیه مطلب و انتشار آن در سایت خبرنامه امیر کبیر و سپس ارائه گزارشی از اتفاقات صورت گرفته برای خود جهت ارائه به منافقین می‌شد.
رضا همچنین بیشتر ارتباطات خود را که از طریق ایمیل انجام می‌شد، با دو نفر به نام‌های «مسعود» و «پویا» ادامه داده و تاکید می‌کرد که سعی در ایجاد ارتباط با دانشجویان تعلیقی و اخراج شده داشته باشند. وی برای جذب این افراد از روش تطمیع استفاده کرده وضمن وعده مساعدت‌های مالی به این دانشجویان از ارائه تسهیلات برای تحصیل در اروپا سخن به میان آورده بود.
اقدامات رضا برای ایجاد کانال ارتباطی اما در نوع خود جالب بوده است. وی با ارسال کد و رمز به دوستان دانشجوی خود از طریق ایمیل رسماً عضویت آنان را به گروهک منافقین اعلام می‌كند و کانال مجازی مستقیم با این گروه را فراهم می‌سازد. «ایران - قیمه» کد و نام رمزی بوده که برای این کانال ارتباطی تعریف و درخواست می‌گردد که اخبار، تصاویر و فیلم از تجمعات، ‌تریبون‌های آزاد دانشجویی و. . . با برجسته سازی جمعیت و شعارهای تند و رادیکال مخابره شود.
رضا همچنین دراین مدت به طور مستقیم دو فقره پول یک نوبت یک میلیون و هشتصد و نوبت دیگر یک میلیون تومان با هدف کمک به انجمن اسلامی‌دانشگاه «. . . » به حساب فردی به نام مسعود ریخته و از آنان می‌خواهد که فعالیت‌های خود را شدت ببخشند.
وی در ادامه فعالیت‌های خود پیش از انتخابات ریاست جمهوری محتوای سایت را به نوعی مبارزات سیاسی برای مقابله با نظام هدایت کرده و مطالب غیر واقعی را روی خروجی این سایت قرار داد. گرچه این سایت با فیلترینگ روبه‌رو شد و فعالیت‌های اندکش رو به خاموشی گرایید ولیکن این سایت هم اکنون بامدیرت مستقیم «رضا. ی» و پس از دستگیری تعدادی از عناصر و گردانندگان این سایت همچنان به رادیکال سازی جهت متشنج ساختن محیط‌های دانشجویی پرداخته و سعی دارد این محیط مقدس علم و دانش را آلوده به خواست‌های کسانی بگرداند که سابقه تروریستی آنان برای ملت ایران کاملاً محرز شده است.