http://iran-newspaper.com/1381/810627/html/085863.jpg

بحران‌سازی خاتمی با قالب وارونه

لمون پرس- اظهارات محمد خاتمی در جمع گروهی از دانشجویان که به عنوان دانشجویان دانشگاه تهران معرفی شده بودند فوراً مورد استقبال رسانه‌‌های بیگانه قرار گرفت.
اظهارات محمد خاتمی در جمع گروهی از دانشجویان که به عنوان دانشجویان دانشگاه تهران معرفی شده بودند فوراً مورد استقبال رسانه‌‌های بیگانه قرار گرفت. اظهارات وی که توسط رادیو فردا، بی‌بی‌سی فارسی و ...

بحران‌سازی خاتمی با قالب وارونه

لمون پرس- اظهارات محمد خاتمی در جمع گروهی از دانشجویان که به عنوان دانشجویان دانشگاه تهران معرفی شده بودند فوراً مورد استقبال رسانه‌‌های بیگانه قرار گرفت.
اظهارات محمد خاتمی در جمع گروهی از دانشجویان که به عنوان دانشجویان دانشگاه تهران معرفی شده بودند فوراً مورد استقبال رسانه‌‌های بیگانه قرار گرفت. اظهارات وی که توسط رادیو فردا، بی‌بی‌سی فارسی و ارگان‌های فتنه مورد پوشش وسیع خبری قرار گرفت، در برگیرنده نکات مهمی است.

1-خاتمی در این سخنان به قول رسانه‌‌های فتنه هشدار داده است که سال 1389 سال بحران‌های اجتماعی خواهد بود.

اما باید از ایشان سؤال شود که با توجه به آنکه بارها نامبرده بر پافشاری بر قانون و عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب تأکید‌ کرده است، این دیدگاه فکری را از کجا اخذ کرده و مبنای اظهار‌نظر وی برای سال جاری چیست؟ در حالی که همگان مطلع هستند که بحران سنگین سیاسی که به همت امثال وی و دوستانش به راه افتاده بود به پایان رسیده و مردم با این حرکت کودتا گونه برخورد قاطع داشته و پیام رسای خود را در 9 دی و 22 بهمن 1388 به گوش تمامی جهانیان رساندند.

آیا آقای سوروس می‌خواهد همچنان سال 1389 هم سال بحران‌سازی سیاسی در ایران باشد و آیا بین دیدارهای قبلی خاتمی با سوروس و این اظهارات نسنجیده ارتباطی جریان دارد؟

2-آقای خاتمی بارها در طول مدت 8 سال مسؤولیتش به عنوان رئیس‌جمهور به‌رغم هماهنگ بودن جریان ثروتمند و گسترده کارگزاران، مشارکت و مجموعه اصلاح طلبان و در اختیار داشتن مجلس ششم و همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام و سکوت و کم تحرکی قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اداری و مالی مدیرانش اظهار کرده بود که هر 9 روز دولت وی با بحران مواجه بوده است. آیا این ادعای آقای خاتمی به این معناست که وی و هم گروهی‌هایش در نظر دارند که دوره دوم چهار ساله ریاست جمهوری احمدی‌نژاد را از ابتدا تا انتها به دوره‌ای از بحران‌سازی‌های شکست خورده علیه دولت و علیه ملت تبدیل کنند؟

3-خاتمی که پیشتر بارها با جورج سوروس عامل و محرک انقلاب‌های رنگین در جهان دیدار و مذاکره داشته است، چگونه قبل از مرور وقایعی که به تحریک او و دوستانش در کشور ایجاد شده است، دست به فراخوانی عمومی برای اغتشاش طلبی زده است. آیا دعوت خاتمی به ناآرامی‌های اجتماعی وعده و تهدیدی از جانب اصلاح طلبان علیه حاکمیت مشروع و مقبول جمهوری اسلامی برای کسب امتیازات نامعقول است؟

4-خاتمی در این دیدار از به کار بردن عبارت فتنه و آشوبگر و اغتشاشگر توسط رسانه‌ها و مردم در توصیف دوستان و همراهانش انتقاد کرده و ظاهراً فراموش کرده است که فتنه‌گری و نسبت دادن آن به جریان متبوع وی یک پیش‌فرض ذهنی عمومی درباره سلسله اقداماتی است که جریانات نزدیک و مورد حمایت وی به راه انداخته‌اند.

در هر حال امسال، سال همت مضاعف و کار مضاعف است و مردم و دولت با قوت و قاطعیت مسیرخود را طی خواهند کرد و با هر عاملی که در برابر آنان مقاومت کند به شدت برخورد کرده‌ و اجازه کارشکنی در مسیر تعالی کشور را نخواهند داد.

نیروهای موسوم به اصلاح طلب به اندازه‌ای مشروعیت سیاسی خود را به باد فنا داده‌اند که دیگر ظرفیتی برای دعوت به آشوب و هرج و مرج در اختیار ندارند.

به خاطر داریم که مهدی کروبی در مجلس ششم بارها اعلام کرد که عده‌ای می‌گویند ما می‌خواهیم از حاکمیت خارج شویم و دودستی آن را چسبیده‌اند.

حال باید از آقای خاتمی این سوال پرسیده شود که آیا نامه نوشتن ایشان به مقام معظم رهبری و ادعاهای پیاپی وی مبنی بر عدم تصمیم برای براندازی نظام (امری که قطعاً وی و جورج سوروس و صدها عنصر قابل‌تر و ارزشمند‌تر توان انجام آن را تا ابد نخواهند یافت) این فراخوان به ایجاد شورش‌های اجتماعی چگونه تفسیر می‌شود؟

در عین حالی که مردم کشورمان مشتاقانه خواهان اصلاحات واقعی اقتصادی و سیاسی در شؤون مختلف و لازم هستند و رهبر معظم انقلاب نیز نام همت مضاعف و کار مضاعف را بر این سال نهاده‌اند، مسلماً همسویی آقای خاتمی و سایر کسانی که در فتنه عمیق به نحوی دست داشته‌اند و آب به آسیاب دشمن ریخته‌اند، به عنوان یک خاطره تلخ در اذهان عموم ملت ایران ثبت خواهد شد. عجیب است که سید محمد خاتمی بدون توجه به دلایل واقعی رویگردانی توده‌‌های عظیم و میلیونی مردم و فرهیختگان از او و همفکرانش اینگونه خود را به یک چهره خبرساز آن هم در مسیری خلاف مصالح و منافع ملی تبدیل می‌کند.

مسلماً ماندگار شدن نام افراد در تاریخ کشور عزیزمان نیازمند همراهی و خدمت حقیقی ایشان به آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی است. اینکه افرادی به محض از دست دادن مشروعیت و مقبولیت عمومی و شکست خوردن در سه، چهار انتخابات کاملاً آزاد، سالم، رقابتی و باشکوه روانه خانه‌هایشان شوند، به هیچ عنوان حقی را برای ساختارشکنی و هنجارستیزی و بحران آفرینی برایشان ایجاد نمی‌کند.

بهتر است آقای خاتمی هرچه سریع‌تر قبل از آنکه عموم مردم دست‌های وی را از حاکمیت برای همیشه جدا کنند به آغوش نظام مقدس اسلامی نه در حرف و تبلیغات بلکه در عمل و فکر بازگشته و بکوشند تا خاطرات اقدامات زشت اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری 1388 را فقط اندکی از یاد ببرند.
در حقیقت وی به عنوان یکی از چند تئوریسین بازخوان جریان اصلاحات با چنین اظهارات عجولانه و شتابزده‌ای باعث می‌شود تا همواره بر خشم و ناراحتی نهادینه شده در بین مردم به واسطه اشتباهات و اقدامات کودتا گونه جریان متبوع وی افزوده شود.