آِیت الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مردم مشهد در جمع عاشورائیان تهران طی سخنانی مقام ولایت فقیه را یكی از محوری‌ترین نظام ارزشی كشورمان دانست و گفت: ایثارگری و دلاوری‌های شما مردم دلاور مهر نومیدی و یاسی است كه برای همیشه بر دل‌ها و مغزهای نابه‌كار ضد این نظام و ضد این انقلاب بر سراسر كره زمین می‌زند.

 

 وی افزود: اجتماع باشكوه امروز شما مردم كه كیفیتی زاید الوصف دارد تداعی كننده بنیان مرصوص جریان حاكمیت الله و حاكمیت ولایت بر این جامعه شماست و نوید این حقیقت را به دنیا اعلام می‌كند كه این پایداری در ثبت حمایت از ولایت زمینه اصلی را مهیا ساخته تا صاحب اصلی از پشت پرده ظاهر شود و زمینه فرج ایشان را دقیقا آماده كند.
امام جمعه مردم مشهد همچنین تاكید كرد: امروز در برابر تمام كوشش‌ها و تلاش‌‌های شیطانی جریان‌های ناپاك داخلی و خارجی آخرین سخن و كلام از منطق شما مردم دقیقا باید اعلام شود؛ جریان واقعیت تجمع و اجتماع و حضور جریان‌های سیاسی بر عرصه امت اسلام در منطق قرآن نیز به دو جریان استناد دارد یعنی همه تجمعات و همه احزاب همه تشكل‌‌ها و جریان‌های سیاسی در بستر دو جریان حزب الله و حزب الشیطان قرار دارد.خداوند در قرآن هم جریان حزب الله را و هم جریان شیطان را مشخص كرده است.
وی با تفسیر برخی از آیات قرآن بر ولایت امر تاكید كرد و گفت: ولایت پذیری از امیرالمومنین امام علی امروز برای ما امكان پذیراست اما چگونه باید ولایت‌پذیر ایشان باشیم آیا این جز معنی ولایت فقیه زمان دارد. مگر ولایت‌ امیرالمومنین به ائمه تا امام زمان منتقل نشد؟ اجرای امامت امام زمان در میان ما مردمی كه دسترسی به امام زمان نداریم بر حسب توضیح و نامه شریف خود ایشان ولی فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط است. وی افزود: اگر كسی امروز ولی فقیه را پذیرا نباشد ولایت امام زمان را پذیرا نیست. اصل ولایت فقیه همان اصل امامت است و مخالفت با اصل ولایت فقیه مخالفت با اصل امامت است.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح كرد: مجلس خبرگان رهبری 20 سال پیش با 80 درصد آرا مقام معظم رهبری را انتخاب كردند اما در آخرین اجلاس خبرگان كه چند ماه قبل برگزار شد تمام خبرگان 80 و چند مجتهد عادل و نماینده مردم 100 درصد رای دادند كه روی كره زمین گزینه و مصداقی جز حضرت آیت الله خامنه‌ای وجود ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود در جمع عاشورائیان تهران اظهار داشت: امروز در زمین بر حسب اعلام خداوند در آیه 53 سوره مائده حزب الله كسی است كه ولایت ولی امر مسلمین را پذیرفته باشد و حزب شیطان كسانی هستند كه شیطان از پشت سر آنها را هدایت كند و هر طرف كه می‌خواهد ببرد و امام فرمود كه شیطان بزرگ امروز آمریكا است و كسانی كه به فرمان آمریكا گوش دهند حزب‌ شیطان هستند.
وی افزود: كسانی كه دشمنی با خدا و رسول خدا می‌كنند از حزب شیطان هستند و دشمنی با رسول خدا امروز دشمنی با مظهر رسول خدا یعنی ولی فقیه است زیرا ولی فقیه مظهر رسول‌الله است و هركس با او بجنگد از حزب شیطان است. با این معیار قرآن در جامعه ما هم حزب‌الله معلوم شد و هم حزب شیطان.
آیت‌الله علم‌الهدی در بخش دیگری از سخنان خود تاكید كرد: امروز ولایت‌پذیر رهبری حزب الله است و دشمن رهبری حزب شیطان است وجنگ حزب‌الله و حزب شیطان در عرصه امت ما ظهور و بروز پیدا كرده است و این جنگ جنگ قطعی و صریح است.
وی خطاب به شركت‌كنندگان در تجمع عاشورایی تهران گفت: شما امروز جمع شده‌اید تا تكلیف جبهه حزب‌الله در برابر حزب‌شیطان مشخص شود و من به سران فتنه اعلام می‌كنم كاری كه شما شروع كرده‌اید از بغی به محاربه رسیده است و كسانی كه بغی می‌كنند عذاب خدا به آنها خواهد رسید،‌ شما حركت خود را با بغی آغاز كردید یعنی مطالبه ناحق و مقام معظم رهبری شما را به حق دعوت كردند ولی همچنان بر طبل ابطال انتخابات كه ناحق بود كوبیدید.
وی ادامه داد: بقی شما بستر را آماده كرد تا جریان‌های كفر حركت خود را علیه نظام شروع كنند و در روز عاشورا بغی شما به محاربه انجامید. حركت روز عاشورا دقیقا محاربه بود و شرط محارب این است كه مسلحانه حركت كند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه خاطرنشان كرد: فرمانده حرمت‌شكنی روز عاشورا منافقین بودند. زیرا شعارهایی كه آنان از روز 16 آذر در سایت‌‌های خود گذاشته بودند در روز عاشورا سرداده شد وعده‌ای هم سرباز منافقین در روز عاشورا شده‌بودند و هركس با منافقین اعلام همكاری كنند محارب و مهدورالدم است.