فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ ، یکشنبه شب و در پی بروز اغتشاشات منجر به مرگ در مرکز پایتخت ایران ، اطلاعیه ای صادر کرد .


در این اطلاعیه آمده است که " در تداوم فتنه گری فتنه گران و تخریب اموال عمومی و شخصی مردم ، نیروی انتظامی با قاطعیت و بهره گیری از ابزار و تجهیزات ضد اغتشاش و با تاکید بر عدم حمل و به کارگیری سلاح گرم به متفرق نمودن اغتشاشگران اقدام کرد" . 

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

"بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا ابا اعبدالله الحسین علیه السلام

حماسه عاشورای حسینی امسال با شکوهتر از سال گذشته در سراسر میهن اسلامی مان برگزار شد و فرزندان ملت بزرگوار ایران در نیروی انتظامی نیز به همراه عزاداران حسینی در برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم نهایت تلاش خود را نمودند.

متاسفانه معدودی از فتنه گران با برنامه ریزی قبلی و بر اساس هدایت و فرخوان رسانه های بیگانه و با حضور در برخی خیابانها و مسیر های عزاداران حسینی با طرح شعار های انحرافی اقدام به اخلال در نظم عمومی نموده که بلافاصله فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ با حضور در صحنه واز طریق گفتگو، تلاش به برقراری نظم و آرامش و حفظ حرمت این روز عزیز و تسهیل عزاداری مردم نموود که با هجوم و پرتاب اشیاء از سوی فتنه گران وی و تعدادی از ماموران نیروی انتظامی مجروح ومصدوم گردیدند . 

در تداوم فتنه گری فتنه گران و تخریب اموال عمومی و شخصی مردم ، نیروی انتظامی با قاطعیت و بهره گیری از ابزار و تجهیزات ضد اغتشاش و با تاکید بر عدم حمل و به کارگیری سلاح گرم به متفرق نمودن اغتشاشگران اقدام کرد.

با کمال تاسف، در این اغتشاشات 5 نفر به طرز مشکوکی جان باختند و تعدادی نیز مجروح شدندکه کارشناسان در صدد شناسایی عوامل مشکوک در این حادثه می باشند.

در پایان از حمایت و پشتیبانی عزاداران حسینی از فرزندانشان در نیروی انتظامی که با حضور خود باعث خنثی نمودن این فتنه گردیدند، کمال سپاسگزاری را داشته و از خداوند متعال برای آنان اجر و پاداش اخروی خواستاریم.