دیده بان نیوز: جمعی از افراد فریب خورده و اراذل و اوباش حامی موسوی و خاتمی در پی فراخوان رسانه های اجنبی با به آتش كشیدن اموال عمومی، بانك و خودروهای شخصی و خانه های مردم، ایراد خسارت به برخی وزارتخانه ها حرمت روز عاشورای حسینی و مراسم عزا را شكسته و جشن عاشورا برگزار كردند.

به گزارش دیده بان رسانه های صهیونیستی، انگلیسی و بیگانه از مدت ها قبل برای ایجاد بلوا و آشوب جریان در عاشورای حسینی فراخوان داده بودند ولی باز هم علیرغم حضور مردم عزادار در دسته های سینه زنی نتوانستند كاری از پیش ببرند و مردم پس از خواندن نماز ظهر عاشورا به پاكسازی آنها از سطح خیابان اقدام كرده اند.
تعدادی از طرفداران موسوی و خاتمی قبل از ظهر عاشورا و با جدا كردن صف خود از میلیون ها عزادار ایرانی، با برگزاری تجمع های غیرقانونی در برخی خیابان های تهران كه هیچ شباهتی با عزاداری اباعبدالله الحسین نداشت، به طرح شعارهای ضد انقلابی و ساختار شكنانه پرداختند كه از همان موقع عزاداران حسینی به مقابله با آنها پرداختند كه فرار آشوبگران را در پی داشت. ولی پاسخ عزاداران به افراد فریب خورده پس از نماز ظهر عاشورا ابعاد گسترده تری پیدا كرد.
برخی افراد فریب خورده و آشوبگر در خودروهای خود بسان مراسم عروسی بوق می زدند. برخی نیز در تجمع ها هلهله و شادمانی و خرابكاری می كردند. آشوبگران حرمت روز عاشورا را با این اقدامات خدشه دار می كردند.
اراذل و اوباش با سوء استفاده از حضور مردم در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین دست به آشوب و خسارت به اموال مردم (موتور سیكلت، خانه، سطل های زباله،خودروی شخصی مردم) زدند. افراد فریب خورده شعار مرگ بر جمهوری اسلامی سر می دادند، ولی با حضور مردم در صحنه پا به فرار گذاشته و متواری شدند.
این افراد در روز عاشورا به جای عزاداری با طرح شعارهای انحرافی علیه نظام جمهوری اسلامی، اركان نظام و مطابق خواست دشمن و رسانه های غربی به جشن پرداختند.
رسانه های وابسته به صهیونیسم با بزرگنمایی آشوب در برخی خیابان ها و دمیدن در صحنه اغتشاش ادعا كردند این حوادث چند كشته داشته است.
یك منبع انتظامی اعلام كرد علی‌رغم دروغ‌پردازی‌ رسانه‌های بیگانه، تا این لحظه هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر كشته شدن افرادی در اغتشاش امروز گزارش نشده است.
این منبع انتظامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اخبار منتشر شده توسط برخی رسانه‌های خارجی از جمله العربیه مبنی بر كشته شدن چندین نفر در اغتشاشات امروز را تكذیب كرد.
وی افزود: تا این لحظه گزارشی مبنی بر كشته شدن فرد یا افرادی به دست پلیس نرسیده است در حوادث امروز چندین نفر از نیروهای پلیس و اغتشاش‌گران مجروح شده‌اند.
عزاداران حسینی با پایان مراسم از هیئت ها و دسته جات عزادار برای برخورد با اهانت كنندگان به حضرت سیدالشهدا و روز عاشورا به صورت دسته های خودجوش به سمت برخی خیابانهای مركزی تهران حركت كردند. با این حال نیروی انتظامی مراقب بود تا از بروز درگیری مردم با اراذل و اوباش و افراد فریب خورده جلوگیری كند.
حضور مردم به حدی بود كه تجمع آشوبگران با گذشت دقایقی از نماز ظهر عاشورا به دچار اضمحلال شد. رسانه های اجنبی گفته بودند كه می خواهند به جای عاشورای سرخ حسینی عاشورای سبز در ایران راه بیاندازند.
در حال حاضر شرایط آرامی در تهران حاكم است و مردم نیز اغتشاش‌گران را متفرق كرده‌اند.